Jana Hanzlíková

O mně

O mně a cestě za mým podnikáním aneb rodičovství se nemusí vylučovat se světem skutečného obchodu.

Mateřská dovolená - pro mě výzva

Už při narození prvního syna jsem začala podnikat jako OSVČ, jako fotografka na volné noze. Nedovedla jsem si totiž představit, že budu jen doma s dítětem, a chtěla jsem si vymyslet něco svého, něco, co mě bude bavit a naplňovat, a také udržovat v kontaktu s „normálním“ světem, kde existuje také něco jiného než jen kojení, plínky a péče o dítě. Začala jsem tedy fotit rodinu, známé, kamarádky. Najednou se to rozjelo a já měla spoustu zákazníků. S péčí o syna se práce kombinovala poměrně dobře, a já byla spokojená.

Ale po narození dcery jsem čím dál častěji měla pocit, že péči o dvě děti a focení zároveň nestíhám. Zakázek přibývalo, a já najednou zjistila, že se musím sakra otáčet, abych to všechno zvládala, především časově - neustále jsem musela řešit kvůli zakázkám hlídání, což nebylo vůbec jednoduché. Ve chvíli, kdy jsem chtěla mít některé dny volněji, zastavily se i mé příjmy.  Radost z focení jakoby se pomalu vytrácela a já začala cítit, že mi to navíc energii spíše ubírá. Z uštvané fotografky se navíc stala uštvaná a nervní matka a já cítila, že musí přijít změna, jinak nemá smysl, abych v tom pokračovala.

V té době jsem náhodou narazila na internetu na projekt, který mě moc zaujal. Váhala jsem asi měsíc, než jsem se vůbec odhodlala k nějaké akci - vyzkoušet produkty a zjistit víc o možnostech podnikání.

Jak jsem začala podnikat bez kapitálu a zkušeností

Z produktů jsem pro prvních testování byla nadšená já i moje okolí. Bylo to až neskutečné, jak výrobky fungovaly. Tak jsem v podstatě během několika týdnů nastartovala svoje podnikání takovým způsobem, že za tři měsíce jsem dosáhla první důležité manažerské pozice.

Přitom jsem na začátku byla zcela bez obchodních zkušeností. Stačilo mi pouze nadšení a chuť do práce.

Za prvního půl roku se mi tak podařilo vydělat dvakrát tolik, než kolik jsem si vydělala jako fotografka.

Zjistila jsem, že na vydělávání zajímavých peněz nemusíte mít vysokoškolské vzdělání, základní kapitál, žádnou roli ani nehraje, jestli jste muž či žena. Úspěšní mohou být studenti, ženy na mateřské dovolené, všichni lidé, kteří se chtějí postavit na vlastní nohy a mají odvahu sami řídit svůj život.

Podnikat jde i s dětmi

Nejvíc mně baví ta skutečnost, že moje příjmy jsou závislé zcela na tom, jak si práci nastavím já sama, nemusím se na nikoho ohlížet. Tato práce jde s péčí o děti krásně skloubit, protože převážnou část času můžu pracovat z domova pomocí internetu, celý systém je postaven převážně na využití  "online světa". Nemusím už tak často řešit hlídání pro děti a můžu jim věnovat tolik času, kolik chci. Samozřejmě, že práce vyžaduje i „živý“ kontakt s lidmi, ale není to tak časté, abych to nedokázala zvládat.

 Tato práce mě naučila změnit návyky, myšlení - a hlavně - jsem spokojenější. A když je spokojená máma, je přece spokojené i dítě. A o to ve výsledku jde nejvíc.

Během té doby jsem navázala nová přátelství, a oprášila ty staré. Děkuji projektu, že jsem si ho dokázala přitáhnout do života. Kosmetiku milují lidi na celém světě a já se těším, že až děti trochu povyrostou, začneme díky mé práci více cestovat všichni.

Štěstí musí najít každý sám. A v sobě.

Když si představíte Váš ideální život - jak vypadá? A co můžete udělat pro to, abyste byli svému snu blíž?

Jsem přesvědčená, že šťastný a úspěšný může být úplně každý, jde jen o to, co od života očekáváte, co pro Vás znamená úspěch a kolik jste toho schopni pro svůj sen učinit. Více o mém projektu se dočtete TADY: https://www.janahanzlikova.cz/do-tymu/